Jak przeglądnąć wszystkie wydarzenia w kalendarzu?

Opublikowano
zegarek z kalendarzem

Kalendarz jest jednym z narzędzi jakie często używam na co dzień. W systemie macOS dostępny jest jako Kalendarz.app wraz z odpowiednikiem dla wersji iOS. Wydarzenia zapisuję z podziałem na kategorie, by usprawnić sobie proces prezentacji i filtracji w zależności od kontekstu jakiego chcę użyć – np. praca, dom, etc. Z upływem lat, z powyższego powodu nazbierało się tych kalendarzy sporo. Dodać należy, że w międzyczasie kilkanaście lat temu migrowałem z Google do iCloud, co wygenerował także kolejne kalendarze. Niemniej nie chciałem usuwać całych kalendarzy, ze względu na wydarzenia które chciałbym zachować „na pamiątkę” – taki jestem sentymentalny 😅.

Niemniej chciałem uporządkować kalendarze, co oznaczało, że należało je połączyć, przenieść wydarzenia pomiędzy kalendarzami, a także w końcu przejrzeć wszystkie wydarzenia przeszłe w kalendarzu. Przeklikiwanie miesiąc w miesiąc by sprawdzić kolejne wydarzenia wydaje się bardzo żmudną pracą. Jest jednak sposób by wygodnie wylistować wszelkie wydarzenia na liście.

Przeglądanie zdarzeń w kalendarzu

Otwórz aplikację Kalendarz.app, następnie zaznacz na liście kalendarzy te które mają być widoczne – w tych kalendarzach nastąpi wyszukiwanie.

W kolejnym kroku w polu wyszukiwania wpisz „”. To sprawi że wyświetlone zostaną wszystkie wydarzenia w kalendarzu w formie listy. Pozwoli to na łatwe przeniesienie zdarzeń do innego kalendarza lub usunięcie niepotrzebnych już wydarzeń.

Autor: macuser

Na co dzień pracuje jako iOS Developer, a w czasie wolnym uwielbia tworzyć muzykę w swoim domowym studio. Lubi czytać książki na temat psychologii, technik marketingu, oraz być ciągle na bieżąco z nowymi trendami w świecie technologii.