Safari usuwa pliki .zip

Opublikowano
Archiwizator zip
Archiwizator zip

W najnowszym systemie OS X 10.9 Maverics, używając domyślnych ustawień przeglądarki Safari okazuje się, że po ściągnięciu archiwum zip ze strony internetowej, przeglądarka automatycznie rozpakowuje paczkę, a plik archiwum usuwa. Co zrobić, aby zmienić domyślne zachowanie Safari?

Apple domyślnie włączył opcję w przeglądarce aby po ściągnięciu pliku, jeśli jest on bezpieczny, automatycznie się otworzył, co w przypadku archiwum .zip oznacza jego rozpakowanie, a następnie usunięcie trwałe z dysku. Często takie zachowanie nie jest pożądane, zwłaszcza jeśli zależy nam na zachowaniu pliku archiwum. Wystarczy więc zmienić jedną opcję w ustawieniach przeglądarki. Jednak dotyczy ona także automatycznego otwierania wszystkich innych „bezpiecznych” plików ściągniętych przez przeglądarkę internetową, więc po odznaczeniu tej opcji nie będą się już więcej  automatycznie otwierały zdjęcia, pdf’y i inne pliki po zakończonym ściąganiu.

Rozwiązanie problemu Safari

Aby zmienić to ustawienie, należy wyłączyć opcję Otwieraj „bezpieczne” pliki po pobraniu w zakładce Ogólne ustawień aplikacji Safari.

Okno ustawień Safari
Okno ustawień Safari

Autor: macuser

Na co dzień pracuje jako iOS Developer, a w czasie wolnym uwielbia tworzyć muzykę w swoim domowym studio. Lubi czytać książki na temat psychologii, technik marketingu, oraz być ciągle na bieżąco z nowymi trendami w świecie technologii.