TotalTerminal – odmień wygląd Terminala

Opublikowano
totalTerminal
totalTerminal

TotalTerminal, znany wcześniej jako Visor, jest darmową wtyczką, która pozwala na dostęp do Terminala za pomocą skrótu klawiszowego, dodatkowo uzyskujemy dzięki niej kilka nowych możliwości.

Wtyczka ta jest bardzo przydatna dla tych osób, które na co dzień używają linii poleceń i chcieliby ułatwić oraz przyspieszyć proces przechodzenia do terminala. Dzięki zdefiniowanemu skrótowi klawiszowemu, mamy dostęp do okna linii poleceń, które pokazuje się na ekranie wysuwając się z określonej w ustawieniach krawędzi ekranu lub pojawiającej się na całym ekranie za pomocą szybkiej i delikatnej animacji. Efekt końcowy wygląda podobnie do okna komend używanych w niektórych grach komputerowych.

Sam terminal umożliwia dostosowanie jego wyglądu do naszych preferencji, włącznie z ustawieniem półprzezroczystego tła aplikacji, oraz rozmazanie obrazu znajdującego się pod nim. Na końcu warto dodać aplikację w ustawieniach systemowych, aby uruchamiała się przy starcie systemu. W tym celu należy otworzyć Preferencje systemowe -> Użytkownicy i grupy -> wybrać swoje konto z listy -> Logowanie. Tam za pomocą ikonki „plusa” można dodać aplikacje, aby była otwierana automatycznie przy logowaniu.

Pobierz TotalTerminal

Uaktualnienie (2021.02.10): aplikacja działa tylko na wersji systemu do OSX 10.10.

Autor: macuser

Na co dzień pracuje jako iOS Developer, a w czasie wolnym uwielbia tworzyć muzykę w swoim domowym studio. Lubi czytać książki na temat psychologii, technik marketingu, oraz być ciągle na bieżąco z nowymi trendami w świecie technologii.