Jak zsynchronizować Przypomnienia iOS

Opublikowano

Apple udostępnił swoim użytkownikom platformę iCloud pod koniec 2011 roku. Dzięki niej możemy przechowywać wszystkie ważniejsze dane w chmurze, nie martwiąc się synchronizacją danych pomiędzy urządzeniami tej firmy. Wydarzenie wpisane w kalendarzu na komputerze od razu pojawia się w iPhonie, a kontakt dodany w iPhonie niemal natychmiast widoczny jest w Książce adresowej na komputerze. W każdej chwili wszystkie dane można podejrzeć poprzez platformę www.icloud.com.

iCloud w swej prostocie i funkcjonalności jest usługą niemal idealną. Niemal…ponieważ pojawił się u niektórych problem z synchronizacją danych w aplikacji Przypomnienia dla iOS, gdy zostaje dodane nowe zadanie do aplikacji na komputerze, dane zsynchronizują się bez problemu z chmurą iCloud ale niestety nie powoduje to synchronizacji iPhone’a z iCloud’em.

Istnieje sposób na wymuszenie aktualizacji Przypomnień w iOS

Istnieje jednak sposób na to by ręcznie wymusić aktualizację Przypomnień w iOS. Sposób jest prosty – wystarczy otworzyć aplikację Kalendarz. Następuje wtedy synchronizacja wszystkich danych związanych z wydarzeniami w Kalendarzu i Przypomnieniach. Dzięki temu mamy jednocześnie zsynchronizowany Kalendarz oraz aplikację Przypomnienia.

Niestety, póki co jest to jedyny mi znany sposób obejścia tego „błędu”. Mam nadzieję że aktualizacja do iOS 7.1 poprawi ten błąd.

Autor: macuser

Na co dzień pracuje jako iOS Developer, a w czasie wolnym uwielbia tworzyć muzykę w swoim domowym studio. Lubi czytać książki na temat psychologii, technik marketingu, oraz być ciągle na bieżąco z nowymi trendami w świecie technologii.